Karakalem nedir, karakalem teknikleri nelerdir?

Karakalem nedir, karakalem teknikleri nelerdir?

Teknik olarak konuşursak, karakalem yanmış organik maddedir. Genellikle malzeme ahşaptır. Bir çizim yaratmak için sanatçılar tarafından kullanılan birkaç kömür türü var. Bu tür kömür "asma" ve "sıkıştırılmış" içerir.

karakalem genellikle yanmış söğüt ağacından oluşur. karakalem bir yüzeye kolayca yayılır ve silmesi çok kolaydır. Sonuç olarak, sıkıştırılmış karakalemnden çektiğinizde kolayca lekelenir ve kolayca lekelenir. (Bu bir yarar olabilir.)

Sıkıştırılmış karakalem bir tutkal bağlayıcısı ile bir arada tutulur ve karakalemnden daha koyudur. Sonuç olarak, silinmesi daha zor, lekelenmesi daha zor, ancak daha koyu bir iz bırakıyor. Sıkıştırılmış karakalem yuvarlak çubuk, kare şeklinde bir çubuk veya kalem olarak gelebilir. (karakalem daima yuvarlak çubuktur.) Bazı sıkıştırılmış karakalem pigmentlidir. Beyaz sıkıştırılmış karakalem budur.

Kömür ile Çizim Araçları

Berabere karakalem kullanırken, birkaç aracın kullanımınıza sunulması gerekir. Birincisi, çeşitli kömür tozu, sıkıştırılmış kalem formlarına ihtiyacınız olabilir. Ayrıca bir yoğrulmuş silgiye sahip olmak isteyeceksiniz.

Yoğuşmalı Silgi - Yoğrulmuş bir silgi, malzemeyi yüzeyden kaldırmak için tasarlanmış özel bir silgi çeşididir. Yırtık püsküren silgiler özellikle kömürle çalışırlar.
Karakalem nedir, karakalem teknikleri nelerdir?
Blending Stumps - Ayrıca bir karıştırma kütüğü isteyebilirsiniz. Karıştırma kütüğü, kömürün harmanlanmasını ve kirlenmesini tamamen kontrol etmenizi sağlayacaktır. Çizim kağıdını bir noktaya sıkıca sararak bir karıştırma kütüğü oluşturabilirsiniz.

Düz bir yüzey üzerinde çizim yapıyorsanız, kullanışlı bir kağıt havlu bulundurmanız iyi bir fikirdir. Kağıt havluyu elinizle çizinizin yüzeyi arasına koyabilirsiniz; böylece eliniz işinizi kirletmez.

karakalem İçin İpuçları

karakalem ve sıkıştırılmış çubuklar, çizim kaleminden farklı olarak elinizde tutulmalıdır. Sanatçının sanatçısına göre değişecektir, ancak öneri kömürü baş parmağınızla tutun ve işaret parmağınızla avucunuzun yüzeyine bakmasını sağlamaktır.

Bu, yalnızca bileğiniz yerine omuzunuzu ve dirseğinizi kullanarak işaretler oluşturmanıza olanak tanır.

Ayrıntılı izler için, bir kömür kurşun kalemi geleneksel bir kalem gibi kullanılabilir ve tutulabilir. Kalem tutan tutamaklar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

0 yorum: